Pohár rozhlasu v Pardubickém kraji

Pohár rozhlasu v Pardubickém kraji

  

10. května 2018 skončilo poslední okresní kolo Poháru rozhlasu a již 21. května 2018 se uskuteční krajské finálové kolo v Pardubicích. Pojďme se společně ještě poohlédnout za jednotlivými okresními koly.

 Pardubice

Okresní kolo v Pardubicích se uskutečnilo ve dnech 23. a 24. dubna 2018. Tradičně byla pořádajícím oddílem Hvězda Pardubice pod taktovkou Ivy Toušové. První den zápolilo o postup do krajského finále 16 školních družstev mladších žáků a žákyň. S velkou převahou zvítězilo v obou kategoriích družstvo Základní školy Pardubice, Benešovo náměstí. Druhý den bojovalo o cenné body 22 družstev starších žáků a žákyň. I zde zvítězil tým ZŠ Pardubice, Benešovo náměstí. Do krajského kola tak postupuje vítězná škola ve všech kategoriích, dále pak ZŠ a MŠ Pardubice – Ohrazenice v kategorii starší žáci, mladší žáci a mladší žákyně a ZŠ Pardubice – Svítkov v kategorii mladší žákyně.

Foto:

https://www.zonerama.com/Poharrozhlasu/Album/4292174

https://www.zonerama.com/Poharrozhlasu/Album/4199307

Výsledky:

http://online.atletika.cz/vysledky/35351

http://online.atletika.cz/vysledky/35352

 

Litomyšl

Obvodní kolo v Litomyšli pořádal oddíl TJ Jiskra Litomyšl v kooperaci s Domem dětí a mládeže. Kolo proběhlo dne 3. května 2018 na místním stadionu.  Závodů se zúčastnilo celkem pět škol v kategorii starších žáků a žákyň a čtyři družstva v mladší kategorii. Obvodní kolo ovládla ZŠ Litomyšl – Zámecká, která zvítězila ve všech čtyřech kategoriích.

Výsledky:

http://online.atletika.cz/vysledky/35288

 

Chrudim

Dne 10. května 2018 se konalo stejně jako ve většině okresech ČR okresní kolo Poháru rozhlasu také v Chrudimi. Pořádání si vzal si na svá bedra klub Atletika Chrudim zastoupený Karlem Fiedlerem ve spolupráci s Věrou Pilařovou z DDM Chrudim. Počasí závodníkům přálo a tak byly vidět v některých disciplínách velmi kvalitní výkony. ZŠ U Stadionu z Chrudimi zvítězila ve všech čtyřech kategoriích a zaslouženě postoupila do krajského finále. Další postup si vybojovala ZŠ Slatiňany v kategorii starších žáků.

Foto:

https://www.zonerama.com/Poharrozhlasu/Album/4316891

Výsledky:

http://online.atletika.cz/vysledky/35693

 

Svitavy

Pořádajícím oddílem okresního kola ve Svitavách se stal Atletický oddíl Jiskra Litomyšl ve spolupráci s DDM Litomyšl. Závody proběhly za příznivého atletického počasí dne 10. května 2018. Ředitel závodu Libor Drobný uvítal v každé kategorii 6 školních družstev. Celkově nejúspěšnější školou se stala ZŠ Litomyšl, Zámecká, která zvítězila v kategorii mladších i starších žákyň. V kategorii mladších žáků zvítězila Masarykova ZŠ Polička a starší žáky ovládla ZŠ Moravská Třebová. Mimo již zmíněné školy postupují do krajského kola také školy ZŠ Na Lukách z Poličky (mladší a starší žákyně) a ZŠ Moravská Třebová (obě kategorie žáků).

Foto:

https://www.zonerama.com/Poharrozhlasu/Album/4312519

Výsledky:

http://online.atletika.cz/vysledky/35395