Středoškolský atletický pohár – okresní a krajská kola

Středoškolský atletický pohár – okresní a krajská kola

V Pardubickém kraji se okresních kol Středoškolského poháru zúčastnilo celkem 45 družstev. První dvě družstva měla zajištěný postup do krajského finále.

V okrese Chrudim pořádalo okresní kolo Středoškolského poháru Gymnázium J. Ressla dne 18. 9. 2019. Závodu se zúčastnilo celkem 12 družstev ze 7 středních škol. V dorostenkách zvítězily děvčata z Obchodní akademie Chrudim před školou Bohemia Chrudim. V kategorii dorostenců zvítězilo družstvo školy Bohemia před SPŠ Chrudim. Tentýž den se konalo okresní kolo také v Pardubicích. Obě kategorie ovládlo Gymnázium Mozartova. Na druhém místě se pak umístily družstva SPŠE Pardubice (dorostenci) a Gymnázium Pardubice (dorostenky). Nejlépe hodnoceným výkonem byl výkon Amálie Novákové z Gymnázia Mozartova v běhu na 60m a časem 7,96s (864bodů). Tato závodnice také pro svůj tým posbírala úctyhodných 1633 bodů.

Okresní kolo v Ústí nad Orlicí se konalo 19. 9. 2019. Mezi postupující školy do krajského finále patřily v kategorii dorostenců PSŠ Letohrad a Gymnázium Česká Třebová a v kategorii dorostenek OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň a Gymnázium Lanškroun. Celkem se tohoto okresního kola zúčastnilo 9 družstev. Bodově nejhodnotnějším tohoto kola výkonem byl bezesporu výkon Dominika Vebra z Gymnázia Česká Třebová v běhu na 1500m s časem 4:20,14 (811 bodů).  Pro okres Svitavy se okresní kolo konalo v Litomyšli. Závodu se zúčastnilo 6 škol resp. 12 družstev. Soutěž dorostenců ovládlo Gymnázium Polička před VSŠ a VOŠ Moravská Třebová. Mezi dorostenkami bylo nejlepší Gymnázium Svitavy. Na druhém místě se umístila VOŠP a SPgŠ Litomyšl. Všechna tato družstva si zaslouženě vybojovala postup do krajského finále.

Krajské finále se uskutečnilo 24. 9. 2019 ve Svitavách. Roli favorita potvrdilo Gymnázium Mozartova z Pardubic, když ovládlo obě kategorie a postupuje tak do celorepublikového finále. Dorostenky z tohoto gymnázia zde budou obhajovat loňské vítězství. Na dalších medailových stupních se umístily v kategorii dorostenců družstva SPŠE Pardubice (2.) a VSŠ a VOŠ MO Moravská Třebová (3.) a v kategorii dorostenek Gymnázium Pardubice (2.) a Gymnázium Svitavy (3.). Nejvíce bodů pro své družstvo dokázala posbírat Kateřina Bartakovičová z Gymnázia Pardubice, celkem 1623 a nejlépe hodnoceným výkonem 904 bodů byl běh na 60m dorostenek, kterého dosáhla Amálie Novákové z Gymnázia Mozartova s časem 7,82s.

Reprezentantům našeho kraje budeme na republikovém finále v Ostravě dne 7. 12. 2019 držet palce.

Níže foto z Krajského finále – Svitavy: